Wynajem pracowników —współpraca z agencją rekrutacyjną

Rekrutacja współczesnym przedsiębiorcom kojarzy się ze żmudnym i czasochłonnym procesem, bez gwarancji, że zakończy się zatrudnieniem wykwalifikowanego specjalisty. W celu płynnego i bezstresowego przeprowadzenia tego procesu coraz więcej firm z branży produkcyjne, transportowej oraz innych decyduje się na wynajem pracowników. Popularnością cieszy się zwłaszcza leasing pracowniczy z Ukrainy.

Organizacja procesu rekrutacji jest sporym wyzwaniem na dynamicznie rozwijającym się rynku. To sprawia, że wiele polskich przedsiębiorców ma problem ze znalezieniem pracowników. Brak rąk do pracy dotyka zwłaszcza branży spedycyjnej, transportowej, utrzymania czystości czy produkcji. Wśród czynników hamujących rozwój biznesu wymienia się rosnące wymagania płacowe, bardzo niskie bezrobocie czy niedobór wykwalifikowanych fachowców. Jednym ze sposobów na trwałe uzdrowienie rekrutacji okazuje się wynajem pracowników.

Na czym polega wynajem pracowników?

Wynajem pracowników to usługa oferowana przez firmy outsourcingowe. Agencje rekrutacyjne posiadają własne bazy osób szukających pracy. Wśród nich są nie tylko Polacy. Dużą popularnością cieszy się leasing pracowniczy z Ukrainy. To zza wschodniej granicy przybywają do nas wykwalifikowani specjaliści oraz pracownicy fizyczni. Ich potencjał odkrywają firmy pośrednictwa pracy, które na zlecenie przedsiębiorców organizują rekrutację i czuwają nad jej przebiegiem. Przejmują na siebie cały ciężar związany z obsługą kadrowo-płacową pracowników.

Leasing pracowniczy z Ukrainy

Leasing pracowniczy z Ukrainy oraz innych krajów europejskich jest możliwy na mocy rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Ustawa dopuszcza opcję zatrudniania obywateli innych państw bez specjalnych pozwoleń. Kwestia obsługi kadrowo-płacowej wraz z legalizacją pobytu (załatwienie dokumentów takich jak wizy, karty pobytu) leży w zakresie agencji oferującej leasing pracowniczy z Ukrainy. Jako przedsiębiorstwa masz pewność płynnej rekrutacji, a po jej zakończeniu także organizacji szkoleń, zakwaterowania i dojazdów do miejsca pracy.

Dlaczego warto zdecydować się na wynajem pracowników z Ukrainy?

Z perspektywy przedsiębiorcy wynajem pracowników z Ukrainy może okazać się bardzo korzystny, ponieważ:

  • zatrudnienie ma charakter elastyczny — korzystasz z kadry wtedy, gdy Twój biznes tego potrzebuje (to zaleta zwłaszcza dla firm, które działają w branżach sezonowych np. ogrodniczej),
  • realnie zmniejszają się koszty związane z rekrutacją i zatrudnieniem pracowników,
  • istnieje możliwość szybkiego zorganizowania zastępstwa za pracownika, który jest na zwolnieniu lekarskim czy urlopie,
  • możesz zoptymalizować liczbę zatrudnionych pracowników.

Wynajem pracowników z Ukrainy sprawdzi się zwłaszcza w przedsiębiorstwach, które zatrudniają sezonowo lub ich działalność wymaga sporej rotacji personelu. W każdym przypadku mogą liczyć na optymalizację kosztów pracy. Jednocześnie stanowiska obsadzane są pracownikami o kompetencjach adekwatnych do zakresu obowiązków. Znika też ryzyko zatrudnienia zbyt dużej ilości personelu.

Dodaj komentarz