Kiedy warto skorzystać ze wsparcia agencji rekrutacyjnej?

Poziom bezrobocia w Polsce spada, co może wskazywać na to, że pracownicy odnajdują pracowników, a specjaliści zajmują stanowiska adekwatne do swoich kompetencji. W praktyce każdy, kto brał udział w rekrutacji, jako zatrudniający wie, jak trudno znaleźć osoby w 100% odpowiadające profilowi idealnego kandydata.  To proces czasochłonny, dlatego można powierzyć go agencji rekrutacyjnej.

Stabilne zatrudnienie i wykonywanie pracy, która sprawia satysfakcję to marzenie wielu osób szukających zatrudnienia. Z perspektywy pracodawcy liczy się zaangażowanie i kompetencje pracowników. Profesjonalna rekrutacja to szansa dla każdej ze stron na połączenie ludzi o odpowiednich kwalifikacjach z pracodawcami, którzy docenią ich potencjał.

Czym zajmują się firmy pośrednictwa pracy?

Firmy pośrednictwa pracy to ważny partner w biznesie. Dla przedsiębiorców świadczą kompleksowe usługi związane z poszukiwaniem oraz zatrudnieniem pracowników. Według danych, które na swojej stronie zamieściła firma Art-Vending aż 60% średnich i dużych firm w Polsce ma problem z rekrutacją. To ponad połowa przedsiębiorstw, które muszą poświęcić swój czas na redagowanie i zamieszczanie ogłoszeń, kontakt z kandydatami, umawianie i przeprowadzanie spotkań.

Firmy pośrednictwa pracy wyręczają pracodawców w żmudnym procesie rekrutacji i doprowadzają go do udanego finału, jakim jest zatrudnienie specjalisty i obstawienie wolnego wakatu. Do zadań agencji rekrutacyjnej należy:

  • pozyskiwane najlepszej na rynku kadry, nawet w branżach deficytowych,
  • obsługa formalna pracowników,
  • przeszkolenie kadry,
  • wypłacanie wynagrodzeń,
  • dowóz pracowników do miejsca wykonywania pracy oraz ich zakwaterowanie.

Dlaczego warto zatrudnić agencję rekrutacyjną?

W Twojej firmie zwolniło się stanowisko? W wyniku restrukturyzacji powstały wolne wakaty? Przedsiębiorstwo prężnie się rozwija, a do utrzymania tej dynamiki potrzebujesz fachowców? Samo zamieszczenie ogłoszenia o rekrutacji nie zawsze wystarczy. Zwłaszcza, jeśli działasz w branżach zmagających się z deficytem specjalistów takich jak transport, logistyka, produkcja, sprzątanie, catering trzeba podjąć szereg dodatkowych działań, niekiedy włączając w to reklamę.

Agencja rekrutacyjna często dysponuje własną bazą pracowników zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Przy zatrudnianiu warto wziąć pod uwagę również potencjał imigrantów, zwłaszcza tych zza wschodniej granicy.

Dla wielu pracodawców rekrutacja pracowników to ogromne wyzwanie logistyczne. Zwłaszcza, jeśli w strukturach firmy nie ma działu HR. Outsourcing w takiej sytuacji to najlepsze i najbardziej ekonomiczne rozwiązanie. Proces rekrutacyjny przebiega płynnie, a szansa na jego pozytywne zakończenie (tj. zatrudnienie pracownika) jest bardzo wysoka. Wsparcie firmy pośrednictwa pracy nie kończy się tylko na rekrutacji. Pozwala zoptymalizować koszty zatrudnienia poprzez lepszą kontrolę wydatków i zmniejszenie liczebności kadry do niezbędnego minimum.

Dodaj komentarz